+48 67 342 66 20 info@arques.pl

Uprzejmie informujemy, że zmienił się termin szkolenia

Podejście procesowe do zarządzania pracą w laboratorium w odniesieniu do normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02

Nowy termin szkolenia 20-21.05.2019 r.

Szczegóły w zakładce Szkolenia/Harmonogram Szkoleń 2019 r.

III Konferencja Ochrona Środowiska niejedno ma imię

Centrum Szkoleniowo-Badawcze ARQUES zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w

III Konferencji Ochrona środowiska niejedno ma imię,

która odbędzie się w dniach 18-20 września 2019 r. w Hotelu Sypniewo.

Jest nam miło poinformować, że to już trzecie spotkanie, na którym pracownicy administracji publicznej, przedstawiciele świata nauki i fachowcy z sektorów wodociągowo-kanalizacyjnych, geologicznych, laboratoryjnych i innych skupiają się wokół zagadnień związanych z ich działalnością w odniesieniu do ochrony środowiska.

Konferencja jest doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, a jej celem jest prezentacja rezultatów  badań, wdrożeń zaawansowanych technologii i nowych wymagań prawnych oraz aspektów ekonomicznych w zakresie analiz laboratoryjnych, zaopatrzenia w wodę, odprowadzania i oczyszczania ścieków, przeróbki i zagospodarowania osadów ściekowych i wiele innych.

Konferencja rozpoczyna się w dniu 18 września 2019 r. uroczystą kolacją o godz.1900. W dniu 19 września 2019 r. od godz. 900 do 1700 przewidziane są wykłady, prezentacje i warsztaty z przerwami: kawową o godz. 1100-1115 i obiadową o godz. 1400-1500. Kolacja zaplanowana jest na godz. 1900. W dniu 20 września 2019 r. prelekcje rozpoczynają się o godz. 900 i trwają do godz. 1400 z przerwą kawową o godz. 1015-1030. Obiad w dniu 20 września 2019 r. przewidziany na godz.1400 jest oficjalnym zakończeniem III Konferencji.

Koszt udziału w Konferencji:

 • uczestnicy 690,00 zł netto
 • wystawcy 990,00 zł netto

Istnieje możliwość rezerwacji noclegu na czas Konferencji w Hotelu Sypniewo. Cena noclegu:

 • pokój jednoosobowy – 210,00 zł za osobę/dobę ze śniadaniem
 • pokój dwuosobowy – 150,00 zł za osobę/dobę ze śniadaniem

Ilość pokoi jednoosobowych ograniczona. Pokoje rezerwowane są według kolejności zgłoszeń. Chęć uczestnictwa w Konferencji oraz rezerwację pokoi można zgłaszać do końca sierpnia u koordynatora ds. szkoleń nr tel. 607 206 290 lub na adres e-mail: szkolenia@arques.pl. Faktury VAT z 14- dniowym terminem płatności za udział w Konferencji zostaną przekazane przed obiadem w dniu 20.09.2019 r. W przypadku, kiedy zakład realizuje faktury z 30 dniowym terminem płatności, prosimy o podanie takiej informacji przy dokonywaniu zgłoszenia uczestnictwa.  

 

 

 

Praca na stanowisku Ekspert Badań Fizykochemicznych

Centrum Szkoleniowo-Badawcze ARQUES Sp. z o.o. poszukuje pracownika na stanowisko

Ekspert Badań Fizykochemicznych

Wymagania:

 • wykształcenie wyższe (najlepiej kierunkowe chemiczne)
 • doświadczenie w pracy laboratorium
 • znajomość systemu zarządzania wg. PN-EN ISO/IEC 17025 
 • znajomość technik przygotowania próbek środowiskowych
 • znajomość ogólnych wymagań prawnych (rozporządzeń, norm) dot. badań próbek środowiskowych
 • doświadczenie w walidacji metod badawczych
 • znajomość technik instrumentalnych FAAS, CVAAS
 • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym

Oferujemy:

 • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
 • rozwój zawodowy
 • pracę w młodym ambitnym zespole i przyjaznej atmosferze
 • pracujemy na jedną zmianę od poniedziałku do piątku

Wszystkie zainteresowane osoby, prosimy o przesłanie CV z dopiskiem „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ARQUES Sp. z o.o., moich danych osobowych zawartych w przesyłanych dokumentach aplikacyjnych, w tym wizerunku, dla celów niezbędnych do przeprowadzenia procesu rekrutacji.” 

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Zamkniete szkolenie praktyczne z zakresu FAAS dla zaawansowanych SPECJALNIE DLA CIEBIE!!!

Propozycja indywidualnego szkolenia praktycznego z zakresu FAAS. Jesteś w temacie? Chciałbyś bardziej zagłębić się w ten temat? To jest propozycja dla Ciebie. Podczas szkolenia, na którym będziesz tylko Ty i prowadzący możesz uzyskać praktyczne porady, które wykorzystasz w swojej pracy. Nie krępuj się z zadawaniem pytań! Przebieg spotkania jest poufny! Umów się na szkolenie w naszym laboratorium w dogodnym dla Ciebie terminie. Informacje znajdziesz w zakładce Szkolenia – Harmonogram Szkoleń 2019 r. lub za pośrednictwem e-mail: szkolenia@arques.pl lub tel.: 607-206-290

Zakończenie Badań Biegłości połączonych ze Szkoleniem doskonalącym dla pracowników pobierających próbki 15-16.04.2019 r.

W dniach 15-16.04.2019 r. odbyło się Szkolenie doskonalące oraz kolejna runda Badań Biegłości Enviromental SC-8 z zakresu pobierania próbek. Tematyka Szkolenia obejmowała:zmiany zawarte w normie PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 w odniesieniu do pobierania próbek ogólne wymagania dotyczące procesów zidentyfikowanych w tej normie, ze szczególnym uwzględnieniem pobierania próbek w tym: pobieranie próbek środowiskowych – wód, ścieków, osadów ściekowych, gleb przemysłowych, gleb rolnych, odpadów utrwalanie pobieranych próbek środowiskowych czynniki przeszkadzające w analizach klasycznych i instrumentalnych, obliczanie wyników z badań audyt pionowy zlecenia – od pobierania próbek do wydania wyników z badań identyfikację ryzyk i szans związanych z pobieraniem próbek oraz ich analizęW ramach Pobierania próbek Badań Biegłości Enviromental SC-8 i Enviromental SC-9 pobrane zostały próbki:ścieków oczyszczonych metodą ręczną i automatyczniewody powierzchniowejwody do spożyciawody podziemnejodpaduosadu ściekowegogleby przemysłowejgleby rolnejWszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i miłą atmosferę. Szczególne podziękowania dla:Inspektora do Spraw Wodno-Kanalizacyjnych z Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Margoninie Pana Dariusza Górka za udostępnienie terenów oczyszczalniPaństwa Zaguła za udostępnienie miejsca pobierania wody podziemnejHotelu Sypniewo za udostępnienie pomieszczeń i bardzo dobre jedzenie.Zdjęcia z tego wydarzenia znajdziecie Państwo na naszym Facebooku: Laboratorium Arques Szkolenia-badania Chodzież.

Sprzęt czeskiej marki 2THETA

Miło nam poinformować Państwa, że od dnia 21.09.2018 r. jesteśmy wyłącznym sprzedawcą sprzętu do pobierania próbek firmy 2THETA na terenie Polski. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z dostępnym katalogiem.POBIERZ KATALOG